Дистрикт – адміністративно-територіальна одиниця в ротаріанський світі.
Губернатор дистрикту працює під егідою правління ротарі інтернешнл . Його основне завдання – просувати суть ротарі, забезпечуючи вміле керівництво округом, спадкоємність в роботі екс-губернаторів, чинного і майбутніх губернаторів по частині підвищення ефективності роботи клубів.
Асистенти (помічники) губернатора є представниками губернатора в своїх регіонах.
Секретар дистрикту веде звітність по відвідуваності і членства, аналіз статистичних даних, навчання секретарів, тримає постійну робочу зв’язок з секретарями та клубами, виконує разові доручення губернатора.
Скарбник дистрикту є членом фінансового комітету, фіксує надходження та витрачання фінансових коштів в окрузі. Після закінчення ротаріанського року становить фінансовий звіт.
Керівник комітету з ротаріанський навчання (district trainer) протягом року відповідає за проведення навчальних семінарів різного рівня і спрямованості і участь в них ротарійців. Комітет готує змістовну частину семінарів і конференцій.
Адміністратор сайту дистрикту створює і підтримує сайт дистрикту, виконує функції редактора, організатора і координатора новинного і інформаційного ресурсу.
Комітети дистрикту
Рада губернаторів (council of governors). Складається з екс-губернаторів. Дорадчий орган.
Комітет з номінаціями (nominating committee). Складається з найбільш відомих і досвідчених ротарійців, рівномірно представляють географію округу, для попереднього обрання губернаторів.
Комітет з номінаціями (nominating committee). Складається з найбільш відомих і досвідчених ротарійців, рівномірно представляють географію округу, для попереднього обрання губернаторів.
Нагороди та заохочення (club awards and resolutions). Комітет з ротаріанський нагороджень і заохочень працює з президентами клубів, керівниками комітетів, помічниками губернаторів.
Нагороди та заохочення (club awards and resolutions). Комітет з ротаріанський нагороджень і заохочень працює з президентами клубів, керівниками комітетів, помічниками губернаторів.
Напрямки ротаріанський діяльності
Міжнародна діяльність (international service)
Підкомітет: міжнародні гуманітарні проекти (world community service). Допомагає клубам здійснювати міжнародні гуманітарні проекти в тому числі по лінії фонду ротарі, по лінії встановлення партнерських відносин щодо спільних проектів і при відрядженні волонтерів.
Підкомітет: молодіжні обміни (youth exchange). Пропагує і здійснює весь процес молодіжних обмінів, проводить тренінги з від’їжджає школярами, займається їх відправкою і прийомом, підтримує зв’язок з ними.
Підкомітет: дружні обміни (friendship exchange). Встановлює і підтримує дружні контакти з ротаріанцями інших країн: неформальні обміни, організація харчування і проживання в сім’ях ротарійців.
Ротаріанський об’єднання за інтересами та за професіями (rotary fellowships). Неформальні асоціації за професійною ознакою і за інтересами.
Соціально-благодійна діяльність (community service)
Підкомітет: интеракт (interact). Надає допомогу при формуванні і в діяльності інтереакта для дітей 14-18 років.
Підкомітет: ротаракт (rotaract). Надає клубам при формуванні клубів ротаракт для молодих людей 18-30 років.
Підкомітет: молоді лідери (ryla). Проводить зльоти молодих ротаріанських лідерів, розвиває лідерські якості у підлітків.
Професійно–етична робота (vocational service). Комітет популяризує високі етичні принципи ротарійців, знайомить з 4-опитувальником і декларацією ротарійців. Проводить профорієнтаційну роботу.
Внутрішньоклубна діяльність (club service)
Формування членської бази (membership development). Реалізація плану якісного поповнення клубів, надання практичної допомоги по відвідуванню клубів, забезпечення клубів методичною літературою з формування членської бази.
Формування нових клубів (extension). Підкомітет допомагає ініціативним групам на місцях оформитися в ротаріанський клуби на підставі нормативних документів. Курирує клуби округу по формуванню членської бази.
Фонд ротарі, дистрикт
Ротаріанський фонд
Комітет планує, координує і підсумовує роботу округу під егідою губернатора.
Програми фонду (освітні):
Поліоплюс (polioplus). Підкомітет координує роботу клубів за всесвітньої програми викорінення поліомієліту.
Професійно-пізнавальні обміни (group study exchange). Підкомітет планує і координує межокружной професійно-освітні обміни, здійснює відбір і підготовку кандидатів у даній обміну, планує перебування зарубіжної групи в країні.
Посольські стипендії (ambassadorial scholarships). Підкомітет планує, реалізує і відстежує правильність і послідовність підготовки відряджаються стипендіатів. Організовує прийом і проживання прибувають стипендіатів.
Ротаріанський центри з міжнародних питань збереження миру і розв’язання конфліктів (rotary centers for international studies in peace and conflict resolution ). Підкомітет допомагає найталановитішим і підготовленим студентам отримати ступінь магістра (1-2 роки) або сертифікат про закінчення програми з міжнародних відносин в одному з семи центрів з міжнародних питань.
Ротаріанський гранти для викладачів вузів. Підкомітет оформляє і відряджає викладачів вузів для викладання в одній з країн третього світу до 10 місяців.
Колишні учасники ротаріанських програм (alumni). Комітет працює з неротаріанцамі, які виїжджали за кордон за програмами фонду ротарі і представляють собою резерв зростання ротарі.
Програми фонду (гуманітарні)
Часткові гранти (matching grants). Підкомітет надає допомогу клубам-учасникам гуманітарних програм за методом складчини.
3-н (health, hunger and humanity). Великомасштабна програма з охорони здоров’я і боротьби з голодом, розрахована на 2-4 роки. Кінцеве завдання програми – самодостатність тих, кому надається допомога.
Індивідуальні гранти (individual grants). Підкомітет допомагає клубам приймати і відправляти волонтерів для планування великомасштабних проектів в іншій країні.
Окружні спрощені гранти (district simplified grants). Підкомітет допомагає клубам здійснювати гуманітарні проекти з залученням коштів округу.
Фонд з фінансування клубних проектів (the annual programs fund). Підкомітет координує роботу по збору коштів на гуманітарні та освітні проекти в рамках програми ротарі «100 доларів щорічно від кожного ротарійців», в рамках інших добровільних пожертвувань, в тому числі програми пола харріса (1000 доларів).