Структура дистрикту

Дистрикт – адміністративно-територіальна одиниця в ротаріанський світі.

Губернатор дистрикту  працює під егідою правління ротарі інтернешнл . Його основне завдання – просувати суть ротарі, забезпечуючи вміле керівництво округом, спадкоємність в роботі екс-губернаторів, чинного і майбутніх губернаторів по частині підвищення ефективності роботи клубів.

Асистенти (помічники) губернатора  є представниками губернатора в своїх регіонах.

Секретар дистрикту  веде звітність по відвідуваності і членства, аналіз статистичних даних, навчання секретарів, тримає постійну робочу зв’язок з секретарями та клубами, виконує разові доручення губернатора.

Скарбник дистрикту  є членом фінансового комітету, фіксує надходження та витрачання фінансових коштів в окрузі. Після закінчення ротаріанського року становить фінансовий звіт.

Керівник комітету з ротаріанський навчання (district trainer) протягом року відповідає за проведення навчальних семінарів різного рівня і спрямованості і участь в них ротарійців. Комітет готує змістовну частину семінарів і конференцій.

Адміністратор сайту дистрикту  створює і підтримує сайт дистрикту, виконує функції редактора, організатора і координатора новинного і інформаційного ресурсу.

Комітети дистрикту

Рада губернаторів (council of governors).  Складається з екс-губернаторів. Дорадчий орган.

Комітет з номінаціями (nominating committee).  Складається з найбільш відомих і досвідчених ротарійців, рівномірно представляють географію округу, для попереднього обрання губернаторів.

Комітет з номінаціями (nominating committee).  Складається з найбільш відомих і досвідчених ротарійців, рівномірно представляють географію округу, для попереднього обрання губернаторів.

Нагороди та заохочення (club awards and resolutions).  Комітет з ротаріанський нагороджень і заохочень працює з президентами клубів, керівниками комітетів, помічниками губернаторів.

Нагороди та заохочення (club awards and resolutions).  Комітет з ротаріанський нагороджень і заохочень працює з президентами клубів, керівниками комітетів, помічниками губернаторів.

Напрямки ротаріанський діяльності

Міжнародна діяльність (international service)

Підкомітет: міжнародні гуманітарні проекти (world community service).  Допомагає клубам здійснювати міжнародні гуманітарні проекти в тому числі по лінії фонду ротарі, по лінії встановлення партнерських відносин щодо спільних проектів і при відрядженні волонтерів.

Підкомітет: молодіжні обміни (youth exchange).  Пропагує і здійснює весь процес молодіжних обмінів, проводить тренінги з від’їжджає школярами, займається їх відправкою і прийомом, підтримує зв’язок з ними.

Підкомітет: дружні обміни (friendship exchange).  Встановлює і підтримує дружні контакти з ротаріанцями інших країн: неформальні обміни, організація харчування і проживання в сім’ях ротарійців.

Ротаріанський об’єднання за інтересами та за професіями (rotary fellowships).  Неформальні асоціації за професійною ознакою і за інтересами.

Соціально-благодійна діяльність (community service)

Підкомітет: интеракт (interact).  Надає допомогу при формуванні і в діяльності інтереакта для дітей 14-18 років.

Підкомітет: ротаракт (rotaract).  Надає клубам при формуванні клубів ротаракт для молодих людей 18-30 років.

Підкомітет: молоді лідери (ryla).  Проводить зльоти молодих ротаріанських лідерів, розвиває лідерські якості у підлітків.

Професійноетична робота (vocational service).  Комітет популяризує високі етичні принципи ротарійців, знайомить з 4-опитувальником і декларацією ротарійців. Проводить профорієнтаційну роботу.

Внутрішньоклубна діяльність (club service)

Формування членської бази (membership development).  Реалізація плану якісного поповнення клубів, надання практичної допомоги по відвідуванню клубів, забезпечення клубів методичною літературою з формування членської бази.

Формування нових клубів (extension). Підкомітет допомагає ініціативним групам на місцях оформитися в ротаріанський клуби на підставі нормативних документів. Курирує клуби округу по формуванню членської бази.

Фонд ротарі, дистрикт

Ротаріанський фонд

Комітет планує, координує і підсумовує роботу округу під егідою губернатора.

Програми фонду (освітні):

Поліоплюс (polioplus).  Підкомітет координує роботу клубів за всесвітньої програми викорінення поліомієліту.

Професійно-пізнавальні обміни (group study exchange).  Підкомітет планує і координує межокружной професійно-освітні обміни, здійснює відбір і підготовку кандидатів у даній обміну, планує перебування зарубіжної групи в країні.

Посольські стипендії (ambassadorial scholarships).  Підкомітет планує, реалізує і відстежує правильність і послідовність підготовки відряджаються стипендіатів. Організовує прийом і проживання прибувають стипендіатів.

Ротаріанський центри з міжнародних питань збереження миру і розв’язання конфліктів (rotary centers for international studies in peace and conflict resolution ).  Підкомітет допомагає найталановитішим і підготовленим студентам отримати ступінь магістра (1-2 роки) або сертифікат про закінчення програми з міжнародних відносин в одному з семи центрів з міжнародних питань.

Ротаріанський гранти для викладачів вузів.  Підкомітет оформляє і відряджає викладачів вузів для викладання в одній з країн третього світу до 10 місяців.

Колишні учасники ротаріанських програм (alumni).  Комітет працює з неротаріанцамі, які виїжджали за кордон за програмами фонду ротарі і представляють собою резерв зростання ротарі.

Програми фонду (гуманітарні)

Часткові гранти (matching grants).  Підкомітет надає допомогу клубам-учасникам гуманітарних програм за методом складчини.

3-н  (health, hunger and humanity).  Великомасштабна програма з охорони здоров’я і боротьби з голодом, розрахована на 2-4 роки. Кінцеве завдання програми – самодостатність тих, кому надається допомога.

Індивідуальні гранти (individual grants).  Підкомітет допомагає клубам приймати і відправляти волонтерів для планування великомасштабних проектів в іншій країні.

Окружні спрощені гранти  (district simplified grants).  Підкомітет допомагає клубам здійснювати гуманітарні проекти з залученням коштів округу.

Фонд з фінансування клубних проектів (the annual programs fund).  Підкомітет координує роботу по збору коштів на гуманітарні та освітні проекти в рамках програми ротарі «100 доларів щорічно від кожного ротарійців», в рамках інших добровільних пожертвувань, в тому числі програми пола харріса (1000 доларів).